joannatabaka@gmail.com | 692 183 314

© Joanna Tabaka 2020

***Strona wykonana w WebWave***

 

 joannatabaka

Kontakt

Joanna Tabaka

joannatabaka[at]gmail.com | tel. 692 183 314 (najlepiej dzwonić w tygodniu między godziną 8:00, a 20:00)

 

O mnie

Jestem trenerką i mentorką, blogerką i podcasterką, ekspertką ds. komunikacji oraz budowania strategii rozwoju publiczności w sektorze kultury. Studiowałam Psychologię na Uniwersytecie Warszawskim oraz Umeå Universitet w Szwecji. Od 2009 lat jestem związana zawodowo z warszawskimi instytucjami kultury. Pracowałam w charakterze specjalisty ds. promocji, specjalisty ds. rozwoju publiczności, koordynatora wolontariatu i facylitatora działań skierowanych do seniorów. W latach 2017-2019 współpracowałam z Urzędem m.st. Warszawy w zakresie komunikacji projektów miejskich skierowanych do mieszkańców 60+.

Jestem podwójną stypendystką Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przeprowadziłam ponad 100 warsztatów i spotkań z zakresu promocji kultury oraz audience development dla lokalnych domów kultury, bibliotek, teatrów i muzeów w całej Polsce. Jako ekspertka byłam zapraszana do udziału w konferencjach i publikacjach.

Od 2015 roku, dzielę się swoimi przemyśleniami, wątpliwościami i dobrymi praktykami o tym, jak stawać się instytucją przyjazną Widzowi w ramach bloga pt. „Widok na Widownię” dostępnego na stronie www.facebook.pl/widoknawidownie. Od lutego 2020 prowadzę podcast pt. „Widok na Widownię” dostępny na: YouTube i Spotify. Moją życiową misja jest przełamywanie barier w dostępie do kultury, m.in. poprzez edukację i podnoszenie kompetencji pracowników instytucji.

W podstawówce uczęszczałam do klasy o innowacyjnym, ekologicznym profilu, zyskując podstawową wiedzę z zakresu wiedzy o środowisku. Od kilku lat przyglądam się działaniom proekologicznym i szukam sposobów na dzielenie się wiedzą i praktyką w tymże zakresie, a szczególnie rolą, jaką mogą odegrać w tym procesie instytucje kultury. Niedawno założyłam bloga pt. "Zielona Instytucja Kultury" - www.facebook.com/zielonainstytucjakultury. Każdego dnia uczę się, jak wzmacniać swój pozytywny wpływ na środowisko. Uwielbiam znajdować nowe zastosowania, wydawałoby się niepotrzebnych przedmiotów.

Jestem autorką dwóch publikacji pt. „Kultura naturze, z Syrenką w tle. Dobre praktyki proekologiczne w warszawskich instytucjach kultury" (PRZECZYTAJ) oraz "Zielona Instytucja Kultury. O stawaniu się miejscem kultury przyjaznym naturze" (PRZECZYTAJ).

 

Oferta

Prowadzę warsztaty i spotkania z następujących zakresów:


- Instytucja kultury w sieci - jak tworzyć i komunikować działania online.
- Działania proekologiczne w instytucjach kultury - wypracowywanie ekostrategii dla instytucji kultury.
- Publiczność w instytucji kultury, czyli jak świadomie budować i kształtować relację z odbiorcami.
- Projektowanie i promocja działań dla odbiorców 60+.
- Wdrażanie wolontariatu w instytucji kultury.


Oferuję także wsparcie mentorskie w tworzeniu instytucji kulturalnej przyjaznej odbiorcy.